Корзина
86 отзывов
Изготовление прокладок Изготовить
+38 (097)-75-75-700
+38 (067)-647-03-63
FOURAGRO
Корзина

Пристрій і принцип дії насоса водяного ДОН-1500 (помпа ЯМЗ-238АК)

Відцентровий насос системи охолодження двигуна ЯМЗ-238АК, що встановлюється на комбайни «Дон-1500», розташований на бічній правій стінці кришки шестерень розподілу і прикріплений до неї шпильками з гайками. Стик з'єднання кришки і корпусу насоса ущільнений прокладкою (на малюнку поз. 21), виконаної з пароніту. Насос приводиться в обертання через клиновий ремінь (поз. 25) від шківа колінчастого вала двигуна. Ведений шків, розташований на передньому кінці валика насоса, роз'ємний, що дозволяє проводити регулювання натягу ременя. Задня частина шківа складає одне ціле з маточиною (поз. 3), передня (поз. 1) виконана штампуванням з листової сталі. Між частинами шківа розміщені прокладки (поз. 2), в кількості 8 штук і товщиною 1 мм. Натяг ременя регулюється переставленням частини прокладок на зовнішню сторону передньої частини шківа. Задня частина чавунного корпусу насоса (поз. 9) виконана по спіралі, що направляє потік води після сходження його з лопатей крильчатки. Валик насоса (поз. 8) встановлено на двох підшипниках (поз. 6) в расточке корпусу. Порожнина підшипників ущільнюється розташованим в корпусі повстяним сальником.

До корпусу помпи Дон-1500 (ЯМЗ-238АК) прикріплений всмоктуючий патрубок, який з'єднаний з нижнім бачком радіатора трубопроводом. На задньому кінці валика за допомогою колпачковой гайки і шайби закріплена крильчатка (поз. 15). У ній встановлено торцевий сальник, який складається з манжети (поз. 12), пружини (поз. 20) і текстолітового кільця ущільнювача (поз. 19). Сальник утримується в крильчатці стопорним кільцем (поз. 10). Задня (фланцева) частину корпусу насоса закрита штампованою кришкою (поз. 17) з паронитовой прокладкою.

Поява з дренажного отвору регулярної течі води свідчить про знос або руйнування деталей сальника. У подібному випадку деформовані частини або весь сальник в зборі підлягають заміні.

Предыдущие статьи