Корзина
86 отзывов
Изготовление прокладок Изготовить
+38 (097)-75-75-700
+38 (067)-647-03-63
FOURAGRO
Корзина

Пристрій і принцип дії генератора Т-16, Т-25

Генератор постійного струму Г96.3701, що встановлюється на тракторах Т-16 і Т-25, необхідний для живлення електроенергією споживачів і для зарядки акумуляторної батареї агрегату. У передній і задній кришках генератора встановлені два кулькових підшипника, в яких здійснює своє обертання якір.

Задня кришка виконана із змонтованими на ній двома щіткотримачами. Щітка мінусова, встановлена ​​в неізольованому щеткодержателе, з'єднана з масою генератора. Щітка плюсова, встановлена ​​в щіткотримачі, який ізольований від корпусу генератора, з'єднується з клемою виведення "Я". Щітки притиснуті до колектора якоря під впливом пластинчастих пружин.

Один з кінців обмотки збудження генератора з'єднаний з вивідний клемою "Ш", а інший кінець обмотки - з масою генератора. Клеми "Ш" і "Я" з'єднуються проводами з такими ж клемами, розташованими на реле-регуляторі. Крім зазначених клем, корпус генератора Г96.3701 має гвинт, позначений буквою "М". Його призначення - це закріплення проводу, який з'єднує корпус генератора і корпус реле-регулятора. Доступ до щіток і колектора забезпечується за рахунок спеціальних вікон, виконаних в корпусі генератора і закритих захисною стрічкою. Мастило шарикоподшипников здійснюється через вкручені в кришки генератора маслянки.

Змонтований генератор Т-16, Т-25 на спеціальному кронштейні, закріпленому з лівого боку на картері дизеля. Привід генератор Г96.3701 отримує через клиноременную передачу через шківи від коленвала двигуна. Приводний шків генератора напрессован на передній кінець вала якоря. Натяг ременя приводу регулюється шляхом повороту генератора щодо установчого кронштейна за допомогою натискного болта і важеля.

Регулятор, який встановлений на лівому крилі шасі, автоматично включає генератор в електричну мережу, підтримує в мережі постійна напруга, а також захищає генератор від перевантажень. Реле - регулятор включає в себе три електромагнітних приладу - реле зворотного струму, регулятор напруги і обмежувач струму. Всі три елементи встановлені на загальній панелі і закриті одним захисним кожухом.

Реле-регулятор оснащений трьома клемами або зажимами, що мають маркування "Б" (батарея), "Я" (якір) і "Ш" (шунт). Клеми якоря і шунта з'єднуються проводами з однойменними клемами на генераторі, а клема батареї через амперметр і запобіжник - з акумуляторною батареєю трактора і з споживачами струму. Гвинт "М", розташований на корпусі реле - регулятора, з'єднується дротом з гвинтом "М", який розташований на корпусі генератора.

Предыдущие статьи