Корзина
86 отзывов
Изготовление прокладок Изготовить
+38 (097)-75-75-700
+38 (067)-647-03-63
FOURAGRO
Корзина

Пристрій і принцип дії насоса шестерневого НШ-10У-3

Шестеренний насос НШ-10У-3 включає в себе корпус (на малюнку поз. 4), кришку (поз. 1) і що гойдає вузол, що складається з провідної (поз. 5) і відомої (поз. 7) шестерень, двох підшипників (поз . 3), двох фігурних манжет (поз. 6), пластини (поз. 9) і ущільнень. Підшипники (поз. 3) є опорою для цапф шестерень і, крім цього, служать ущільнювачами торцевих поверхонь шестерень. Форма зовнішніх контурів підшипників виконана у вигляді цифри 8. Кожен підшипник для цапф шестерень має дві розточення. На стороні, протилежної від шестерень, в пазах встановлені фігурні манжети (поз. 6), призначені для обмеження зони високого тиску від зони низького тиску. Кільце (поз. 2) ущільнює стик корпуса (поз. 4) і кришки (поз. 1). Кільце має круглий перетин і укладено в овальної расточке на корпусі.

Кінець приводний провідної шестерні (поз. 5) ущільнений двома каркасними манжетами (поз. 8), що служать для запобігання перетікання масла. Для того, щоб зменшити перетікання робочої рідини через зазори між торцевими поверхнями підшипників (поз. 3) і шестерень, конструкцією насоса передбачено поджатие підшипників в автоматичному режимі тиском до торців шестерень. Це тиск підводиться з нагнітальної зони в порожнині, які обмежуються фігурними манжетами (поз. 6). Оскільки ця зона має площу більшу, ніж зона високого тиску, яке діє на підшипники з боку зубів шестерень, то підшипники притискаються до торцевих поверхонь шестерень із зусиллям великим, ніж зусилля їх віджиму від зубів. Це є забезпеченням постійного поджима підшипників до торцевих поверхонь шестерень, що виключає виникнення зазорів між цими поверхнями.

Мастило цапф шестерень НШ-10 здійснює за допомогою масла, яке перетікає в канавки расточек підшипників з всмоктуючої порожнини. Це масло змащує і охолоджує цапфи шестерень, а після цього йде назад у всмоктувальну порожнину.

Рис.1 - Насос шестерневий НШ-10У-3

1 - кришка; 2 - кільце ущільнювача; 3 - підшипник; 4 - корпус; 5 - провідна шестерня; 6 - манжета; 7 - ведена шестерня; 8 - манжета; 9 - пластина.

Предыдущие статьи