Корзина
86 отзывов
Изготовление прокладок Изготовить
+38 (097)-75-75-700
+38 (067)-647-03-63
FOURAGRO
Корзина

Пристрій і принцип дії насоса шестерневого НШ-50У-3

Насос шестерневий НШ-50У-3 (рисунок 1) має провідну (поз. 11) і провідну (поз. 9) шестерні, які при роботі входять в зачеплення між собою. Шестерні змонтовані в корпусі (поз. 6). Провідна шестерня встановлена ​​на шпонке на ведучому валу, а ведена наводиться від неї в обертання. Усмоктувальна гідравлічна лінія підведена з боку виходу зубів із зачеплення, напірна лінія - з боку виходу. Входячи в зачеплення, головки зубів шестерень вичавлюють робочу рідину з западин між зубами; при цьому в напірної гідролінії створюється тиск. Масло від гідролінії всмоктування направляється до напірної порожнини через простір, утворене стінкою корпусу гидронасоса і западинами зубів.

Шестерні (поз. 9 і 11) конструктивно виготовлені як одне ціле з валами і є вал-шестернями. Вал-шестерні змонтовані в корпусі (поз. 6), виконаному з алюмінію. Корпус закритий кришкою (поз. 1). Хвостовик ведучого вала-шестерні має шліци, за допомогою яких насос з'єднується з валом трансмісії або двигуном. Для того, щоб зменшити торцеві витоку, вал-шестерні монтують в корпусі насоса на спеціальних плаваючих втулках (поз. 5, 10), які зафіксовані відносно один одного за допомогою лисок і дроту. Притиснення втулок до шестерням здійснюється за рахунок тиску масла, яке подається до їх торцевих поверхонь в порожнинах. При поступовому зносі торців втулок і шестерень зазор між ними і, відповідно, торцеві витоку залишаються мінімальними.

Для зменшення радіальних витоків зазор між корпусом насоса НШ-50У-3 і шестернями прагнуть зробити мінімальним. Манжети (поз. 2, 7) призначені для запобігання витоку масла з корпусу гидронасоса. Робоча рідина, яка просочується по валах, перетікає по каналах в порожнині, пов'язані з камерою всмоктування. Все це дає можливість підвищити об'ємний ККД гідронасоса і в значній мірі продовжити термін його експлуатації.

Предыдущие статьи