Корзина
84 отзыва
+38 (097)-75-75-700
+38 (050)-210-36-04
Агрозапчасть-Мелитополь
Корзина

Устройство и работа ВОМ трактора Т-16 - вал отбора мощности

Полунезалежний вал відбору потужності трактора Т-16 (рисунок 1) або ВОМ Т-16 знаходиться в лівій частині корпусу головної передачі трактора. Швидкість обертання ВОМ при номінальних оборотах коленвала дизель складає 533 об / мін.

Вал відбору потужності обертається в два шарикоподшипниках (поз. 10, 22). Передній підшипник, закріплений в стакані та за допомогою стопорного кільця (поз. 12), утримується на валу. К фланцевої частини стакана підключено захисний колпак (поз. 14), який використовується для закриття шліцевого кінця вала при експлуатації машин і озброєнь, що не вимагають відбору потужності.

Вал відбору потужності отримує привід безпосередньо від вала муфти зчеплення. Правый конец трубчатого вала муфты має нарезанные зубцы, входящие в зацепление зубьями шестерни (поз. 23) привода вала отбора мощности, которая осуществляет свободное вращение относительно вала (поз. 16) в подшипниках роликового типа (поз. 18, 20). Зуби правого кінця ступиць шестірні (поз. 23) і вала (поз. 16) використовуються для пересування по них зубчатою муфтою (поз. 17). Дана муфта при нейтральному положенні знаходиться на вітці вала (поз. 16), а при робочому положенні забезпечує з'єднання цього зубчатого візку та шестірні (позиція 23), ніж забезпечується передача потужності на ВОМ від дизель агрегату.

Перемикання зубчастої муфти здійснюється за допомогою механізму, який включає в себе включення включення, що рухається по запресованому в палець пальця, а також ось лещата ВОМ, яка розміщена в колонці перемикання передач. Ось повертається за допомогою ручки, який прикріплений до зовнішнього кінця осі. Нейтральне та робоче положення зубчастої муфти (поз. 17) фіксуються пружиною і балом, який входить в протоки осі вилки.

Наявність незалежного приводу ваги відбору потужності на тракторі Т-16 дає можливість виконати наступне:

здійснення послідовного розгону першої частини робочих органів сільськогосподарських машин або озброєнь, а потом самого тракторного агрегату;
виконання кратковременної зупинки шасі, не зупиняючи при цьому робочі органи машин або озброєння;
перемикання передач при роботі шасі, не зупиняючи при цьому робочі органи машин або озброєння.
Для забезпечення безударного включення вала відбору потужності муфтою потрібна педаль зчеплення вижимайте до упора. Для того, щоб уникнути пошкоджень зубчастої муфти, заборонено включення або вимикання полунезалежного вала відбору потужності на ходу.

Предыдущие статьи