Продавец Агрозапчасть-Мелитополь развивает свой бизнес на Prom.ua 4 года.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
128 отзывов
+380977575700
+38 (097) 75-75-700
+38 (050) 210-36-04
Агрозапчасть-Мелитополь
Корзина

Механізм перемикання передач трактора ЮМЗ-6

Основними елементами механізму перемикання передач трактора ЮМЗ-6 є: чотири валика (поз. 10) перемикання з виделками (поз. 26), упорами (поз. 27) і фіксаторами (поз. 11), куліса (поз. 15) і колонка двухшарнирная з важелем (поз. 23).

Валики змонтовані у верхній частині корпусу і можуть здійснювати рух в поздовжньому напрямку. На валах знаходяться упори і вилки. Ріжки вилок заходять в кільцеві канавки відповідних кареток, завдяки чому забезпечують їх переміщення уздовж осі вала вторинного, не перешкоджаючи при цьому обертанню кареток. Для того, щоб валики могли переміщатися, на вилці валика третин і п'ятої передач, а також на упорах трьох інших валиків зроблені пази, в які входить нижній кінець важеля (поз. 23) перемикання передач. Цей важіль гойдається на осі (поз. 18), яка встановлена ​​в гойдалці (поз. 20), що коливається на двох болтах (поз. 24), зафіксованих в корпусі (поз. 25) колонки. При поперечному пересуванні важеля здійснюється вибір передачі, при поздовжньому передача перемикається. Коли передача обрана, відбувається поворот важеля навколо осі (поз. 18) і установка важеля в пазу упору або вилки одного з валиків. Перемикання передачі викликає поворот важеля і гойдалки навколо болтів (поз. 24); при цьому відбувається пересування важелем валика перемикання передач.

Для запобігання можливого включення двох передач КПП ЮМЗ одночасно в механізмі перемикання передач передбачена куліса (поз. 15) з чотирма поздовжніми прорізами, які виконані строго навпроти валиків. Така конструкція виключає можливість переміщення важеля для включення наступної передачі без виключення попередньої. Валик перемикання редуктора замість вилки оснащений повідцем, вставленим нижнім кінцем в отвір проміжного валика (поз. 6) і переміщує його поздовжньо при переміщенні валика основного. На проміжному валу змонтовані вилка, що переміщає проміжну шестерню (поз. 42) і вилка, що переміщає зубчасту муфту (поз. 47).

У необхідному положенні валики, що переміщуються важелем, утримуються фіксаторами (поз. 11), які розміщені в перегородці корпусу. Кожен фіксатор виконаний у вигляді циліндричного стержня, що має прямокутний хвостовик і нижній кінець в формі клина. Цей кінець фіксатора входить в один з трьох пазів клиноподібної форми, які є на валику перемикання. Фіксацію валика в нейтральному положенні забезпечує середній паз, а два бічних визначають його положення, відповідне включенню шестерень при пересуванні кареток вперед або назад.

У механізмі перемикання передач ЮМЗ фіксатори притискаються до валиків пружинами, надітими на хвостовики фіксаторів і підібраними спеціальною планкою, яка притягнута двома болтами до верхньої частини перегородки корпусу. Середня частина планки виконана з чотирма прямокутними отворами, що не допускає провертання проходять через ці отвори хвостовиків фіксаторів, також мають прямокутну форму. Наявність фіксаторів дає можливість переміщення будь-якого валика тільки в тому випадку, коли фіксатор вийде повністю з паза валика, стиснувши при цьому додатково пружину.

Другие статьи