Корзина
86 отзывов
Изготовление прокладок Изготовить
+38 (097)-75-75-700
+38 (067)-647-03-63
FOURAGRO
Корзина

Пристрій і принцип роботи коробки передач (КПП) трактора МТЗ-80

Коробка передач (КПП) трактора МТЗ-80.

КПП трактора МТЗ-80 створена для зміни передавальних чисел системи трансмісії трактора МТЗ-80 і включення заднього ходу. Цим досягаються різні значення швидкості руху трактора МТЗ-80. Привід ПВМ і ВВП тракторів МТЗ-82 / 82Л приводиться в дію, так само коробкою передач. КПП 9-ступінчаста і має діапазонів два із знижуючим редуктором. Вперед є 18 перемикань швидкостей. А так же чотири задніх швидкостей. Можна поставити Ходозменшувач. Мало хто МТЗ випуску після 1985 року оснащуються гідроуправляемой КПП.

У корпусі коробки передач МТЗ розташовані на одній осі первинний вал і вторинний вал. Паралельно їм варто проміжний вал і вал першої передачі і заднього ходу. Первинний вал стоїть на 2-х підшипниках. Перший підшипник закріплений в склянці корпусу. Другий підшипник в расточке переднього торця вторинного вала. У шліцах первинного вала варто ведена шестерня понижуючого редуктора і рухаються провідні шестерні третин передачі і четвертої і п'ятої передач. На шліцах полого, проміжного вала КПП трактора МТЗ-80 намертво закріплені такі відомі шестерні: шестерня ведена четвертої передачі; шестерня ведена п'ятої передачі і заднього ходу і шестерня ведена третин передачі.

До маточини шестерні ведена третин передачі прикріплена шестерня проміжна. Вона постійно зачеплена з шестірнею ковзної третин передачі, вона може знизити передачу, за допомогою коробки передач. На шліцах проміжного вала КПП (на задній стороні) ковзаючим способом варто ведуча шестерня першого ступеня редуктора. Вал проміжний обертається в шарикопідшипнику і втулки бронзової. Втулка кріпиться в провідної шестерні другого ступеня редуктора. Шестерня ведуча другого ступеня редуктора, варто в спеціальному склянці на 2-х підшипниках роликового типу, має зовнішній і внутрішній зубчасті вінці, в добавок до цього в задньому кінці є кулачки для приводу валу відбору потужності, синхронного типу, заднього. Усередині шестерні на штифтах вмонтовано гніздо внутрішнього валу, в гніздо впрессована бронзова втулка. Втулка служить опорою внутрішнього валу. Зверху на шестерні ведуча другого ступеня редуктора є крильчатка. Крильчатка призначена для кардинального поліпшення змащування шестерень головної передачі і диференціала КПП трактора МТЗ-80. Крильчатка при обертанні розпорошує краплі олії, створюючи такий собі масляний душ, який зрошує рухомі частини КПП МТЗ-80. Вал вторинний коробки передач на одному торці має зовнішній і внутрішній віночки. Вінці і вал є одним цілим. Вторинний вал кріпиться в 2-х конічних підшипниках (роликового типу). Вторинний вал коробки передач трактора МТЗ-80 має шліци, на яких нерухомо надіті дві шестерні: ведена шестерня II ступені редуктора і ведуча конічна шестерня головної передачі (закріплена з кінця гайкою).

Коли шестерня ведуча першого ступеня редуктора зачеплена із зовнішнім вінцем вторинного вала працює перший ступінь редуктора. При першого ступеня можна перемикати швидкості між першою, третин, четвертої та п'ятої передачами переднього ходу і першу швидкість заднього ходу. Другий ступінь редуктора підтримує всі інші швидкості КПП МТЗ-80. Рухаючи провідну шестерню першого ступеня редуктора тому, до позиції зачеплення з внутрішнім вінцем шестерні провідною другого ступеня редуктора, включається другий ступінь редуктора. При включенні першої (або другий) ступені редуктора блок шестерень (шестерня змінна четвертої та п'ятої передач) ковзає вперед і задіє п'яту швидкість (або восьму), якщо ковзає в зворотну сторону, то четверту швидкість (або сьому). Шестерня змінна третин передачі при ковзанні вперед аналогічно включає третю (або шосту) передачі, а при пересуванні тому зчіплюється з зубами внутрішнього вінця вторинного вала, включаючи пряму (дев'яту) передачу. Вал першої швидкості і заднього ходу має привід через ведену шестерню знижених передач і заднього ходу. У той же час шестерня ведена включення ходозменшувача зчеплена з внутрішнім шліцьовим вінцем шестерні веденої першої швидкості і заднього ходу і заодно з валом першої швидкості і заднього ходу.

Пересуваючи ковзаючу шестерню знижених передач і заднього ходу КПП трактора МТЗ-80 назад, задіюється перша (або друга) передача, при ковзанні вперед - швидкості заднього ходу (через шестерню ковзаючу першої передачі і заднього ходу; шестерню проміжну заднього ходу і шестерня ведена п'ятої передачі і заднього ходу на проміжний вал). Шестерня проміжна заднього ходу обертається на нерухомої осі проміжної шестерні і постійно зчеплена з маленьким вінцем шестерні веденої п'ятої передачі і заднього ходу.

При роботі коробки передач трактора МТЗ-80 з працюючим ходоуменьшителем, обертання передається від шестерні проміжної на шестерню ведену першої передачі і заднього ходу, яка закріплена на валу першої передачі і заднього ходу. При монтуванні ходозменшувача спеціальне пружинне кільце пересувни

Предыдущие статьи